WHATSAPP DESTEK HATTI
+(90) 549 617 18 19
0312 395 03 09
                                                         

Sık Sorulan Sorular

Siparişlerle İlgili Olarak;

Evet. CamBalkonMALL sitesinden alışveriş yapmak için üye olmak zorunda değilsiniz. Tek sayfa uygulamasıyla gerekli bilgileri girerek alışverişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Fakat üyeliğin size sağladığı (sipariş durumunuzu takip edebilme, önceki siparişlerinize göz atabilme gibi) faydaları, hızlı alışveriş (bilgilerinizi tekrar girmemek) gibi kolaylıkları vardır.

Kargolamayla İlgili Olarak;

Siparişleriniz Sürat Kargo ile gönderilmektedir. Kargo ücreti sabit 24,90.-TL olup bu tutar siparişinize yansımaktadır. Siparişler "Alıcı Ödemeli" olarak da istenen kargo ile gönderilmektedir.

İadelerle İlgili Olarak;

Bu konuyla ilgili olarak web sayfamızda yer alan teslimat ve iade şartlarına bakabilirsiniz.

Ürünlerle İlgili Olarak;

Aksesuarların tamamı Winland ve BKS katlanır cam balkon sistemlerine uyumlu olup, bazıları ise Gold ve Fırtına ile uyumludur. Sitemizde bu sistemlere uyumlu ürünler de eklenmeye başlamış olup kısa sürede tamamlanacaktır. Bize ulaşarak sipariş hakkında bilgi alabilirsiniz.

Evet, Winland’ın kasa/baza olarak eloksal, beyaz, bronz profilleri bulunmaktadır. Dolayısıyla sadece aksesuar değil cam balkon sistemi için gerekli tüm malzemelerin satışı yapılmaktadır. Sipariş için lütfen bizi arayınız!

Cam balkon fitili, cam balkon sistemlerini bütünleyen parçalardan biridir. Alüminyum cam balkon fitili estetik bir görünüme sahiptir ve cam balkon sistemlerinin de daha kaliteli görünmesini sağlar. Bu bakımdan cam balkonumuzdaki sararmış şeffaf fitillerini alüminyum fitillerle değiştirmenizi öneririz. Sitemizden sipariş verilmesi halinde alüminyum fitilleri talep edilen ölçüde kesip kıl fırçalı olarak göndermekteyiz. İstenmesi halinde alüminyum fitillerin contalı olarak da gönderilmesi mümkündür.

Sitemizden belirttiğiniz ölçülere göre kesilmiş alüminyum fillerin montajını şeffaf silikon kullanarak kendiniz sabitleme işlemlerini yapabilirsiniz. Öncelikle almış olduğunuz alüminyum fitilleri, silikon uygulamadan cam balkonlarınızın ara kanat bölümlerine takarak test ediniz. Köşeli ve açılı cam balkonlarda fitil uygulamaları biraz daha zordur. Bunun için sabitlemeden önce, cam balkonunuzun rahat bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Alüminyum fitillerin fırça olmayan tarafları cam balkonunuzun camlarına gelecek şekilde takılması gerekmektedir. Fırçasız olan kanal (cama girecek kısım) daha sonrasında silikon vasıtası ile sabitlenecektir. Ayrıca kıl fitiller uç kısımdan az bir silikon sürülerek yapıştırılması, kıl fitillerin kaymaması ve sabitlenmesi için faydalı olacaktır. Tüm  işlemleri gerçekleştirten sonra cam balkonunuzun çalışmasında herhangi bir sıkıntı olmadığı taktirde alüminyum fitilleri cam balkonunuza şeffaf silikon vasıtası ile sabitleyebilirsiniz. Bu işlemde alüminyum fitillere sıkılacak olan silikon aşırı fazla sürülmemelidir. Eğer ki fazla silikon sürerseniz cama taktığınızda taşma yapıp cam ve alüminyum fitile bulaşacaktır. Silikon sürdükten sonra normal olarak fitili cama takın. Taktıktan sonra (plastik çekiç gibi) plastik bir malzeme ile cama ve fitile zarar vermeyecek şekilde en üstten alta doğru vurun. Bu işlem cam ile fitil arasındaki boşluğu kapatacaktır.

Silikon ile sabitledikten sonra silikonun kuruması için yaz aylarında en 1 gün (24 saat), kış aylarında ise en 2 gün (48 saat) kanatları kapatarak tüm cam balkonunuzun kapalı kalmasını sağlayınız.